8-6-1219 FK Teams

Maar liefst 13 teams streden vandaag om het Friese Kampioenschap vanaf de steigers in de Helomavaart nabij Munnikeburen. Geteisterd door een harde wind en zo nu en dan een pittige bui probeerden de 65 deelnemers toch hun visje te vangen.
Volgens verwachting werd Team Sensas 18 (HSV de Rietvoorn Kootstertille) met een groot puntenverschil Fries Kampioen.
De onderlinge verschillen tussen enkele Teams waren zeer gering, met name tussen de tweede en derde plek.
Beide teams hadden hetzelfde aantal punten (23) echter de vijf zeer ‘betoefte’ sportvissers van de Grondel 1 (HSV de Oanslach Harkema) hadden 4 kg meer vis gevangen en zijn derhalve als 2e geëindigd waarmee Team Westergeest genoegen moest nemen met de 3e plek.

Met dik 18 kg/26 pnt ( ruim 1 kg meer dan de Fries Kampioen) eindigde het team uit Makkinga (de Tjonger) op de 4e plek.
Het 1e team van HSV de Rietvoorn, Kootstertille, behaalde de vijfde plaats met 28 punten.
In totaal wisten de 65 deelnemers bijna 143 kg vis te vangen.

Op de foto hieronder ziet u de winnaars 1 tm 3: links de Grondel 1, midden Fries Kampioen Sensas 18, links Westergeest.